Przemyślenia i życzenia świąteczno – noworoczne

Ten rok był inny, ciężki i ciekawy jednocześnie. Wiele się wydarzyło, wiele nas też ominęło. Zmieniliśmy swoje przyzwyczajenia, musieliśmy się też nauczyć kilku nowych umiejętności. Niektóre sprawy nam się udały, a inne nie, za to mieliśmy okazję zwrócić uwagę na to, co jest dla każdego z nas najważniejsze i się nad tym zastanowić.

Zwolniliśmy, niektórzy mieli okazję przewartościować swoje plany, zamierzenia czy dążenia. Dany nam został czas – to prawda, że nieco dziwny – czy potrafiliśmy go mądrze wykorzystać?

Nadchodzi kolejny rok, który zapewne zacznie się tak samo, jak skończy ten odchodzący. Może dopiero latem uda się przypomnieć dawną normalność. Życzymy jednak sobie i Wam wszystkim, żeby to, co również dobrego przyniósł rok 2020, zostało z nami wszystkimi na dłużej: refleksja, bliskość w oddaleniu, pomoc dawana i otrzymywana, zmiana przyzwyczajeń, dystans do niektórych – dawniej nieskończenie ważnych – spraw, a nawet poczucie humoru rodzące się z potrzeby „wypuszczenia pary” takim wentylem bezpieczeństwa.

Życzymy sobie i Wam dążenia za swoją pasją, poczucia celowości w tym, czym się na co dzień zajmujemy, przyjaznych ludzi wokół. Życzymy sobie i Wam umiejętności obserwowania świata, życia wokół i wszystkich jego przejawów z optymizmem i wyrozumiałością. Życzymy pogody ducha i odwagi, nawet wtedy, kiedy nie będzie łatwo, albo będzie po prostu smutno i przykro. Wszystko mija, więc zachowujmy zawsze choć małą iskierkę wewnętrznego spokoju i dobra.

Oczywiście życzymy Wam wszystkim (i sobie też) zdrowia!

Życzymy też, żebyśmy mogli się spotkać kiedyś razem – nie tylko na stronie www, facebooku, instagramie, youtubie czy twitterze, ale na kolejowym pikniku, na wystawie, spotkaniu, albo po prostu – gdzieś w podróży, w drodze!

W imieniu Stowarzyszenia Kolej na Śląsk
Wojciech Dinges

Jedna myśl na temat “Przemyślenia i życzenia świąteczno – noworoczne

  1. Do tych wielu życzeń dodałbym od siebie, życzmy sobie żeby nasze elity rządzące przestały traktować transport zbiorowy, a szczególnie kolej, jak chłopca do bicia, chociażby takim decyzjami jak ta sprzed kilkunastu dni, że kwarantanną objęci będą TYLKO przybywający do kraju transportem zbiorowym.

Dodaj komentarz