Odliczanie do przyszłości. Countdown to the Future.

Globalny dialog o klimacie odbył się 11 października.
24 Hours of Reality
Odliczanie do przyszłości

Jesteśmy w punkcie zwrotnym. Pandemia COVID-19, kryzys klimatyczny oraz rosnąca polaryzacja społeczeństw zmusiły nas do przewartościowania tego, co uważamy za normalne i stworzenia nowej wizji świata pełnego szans i możliwości.

Nadszedł czas abyśmy zadali sobie proste pytanie:

Jak ma wyglądać nasza wspólna przyszłość?

10 i 11 października były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore i Climate Reality Project prowadziły na ten temat dyskusję podczas wydarzenia “24 Hours of Reality: Odliczanie do Przyszłości”. Była to międzynarodowa seria debat dotyczących wizji naszej wspólnej przyszłości oraz tego w jaki sposób chcemy ją budować. Partnerem wydarzenia był TED Countdown.

Przed 24 godziny, bez przerwy, aktywiści Climate Reality z całego świata przedstawiali prezentacje i prowadzili dyskusje na temat historycznego splotu wydarzeń: zmian klimatycznych, pandemii COVID-19 oraz postępującej polaryzacji społeczeństw. Zdarzeń zagrażających naszemu bezpieczeństwu i wyznawanym przez nas wartościom, ale jednocześnie stanowiących okazję do niezbędnej transformacji.

Wśród uczestników debaty wystąpił również przedstawiciel naszego stowarzyszenia – Wojciech Dinges – z krótką prezentacją pt. „Transport a klimat”.
Dostępna jest ona tutaj: https://www.facebook.com/BialasPatryk/videos/1293835290952633/?t=1624

Całe wydarzenie w Polsce, na które składały się wystąpienia 14 liderów The Climate Reality Project, w 8 studiach, 7 rozmów, 3 prezentacje podczas ponad 2,5 godzinej transmisji #24HoursOfReality #CountdownToTheFuture. można było śledzić na facebookowym profilu https://www.facebook.com/BialasPatryk/videos/patryk-bia%C5%82as-i-piotr-skuba%C5%82a-katedra-ekologii-wydzia%C5%82-biologii-u%C5%9B-zaprezentuj%C4%85-/341817523908041/?__so__=permalink&__rv__=related_videos

#24HoursOfReality #CountdownToTheFuture #ActOnClimate

Dodaj komentarz